Rusza IV edycja konkursu dla studentów prawa!

03.11.2020 - 08:52, aktualizacja 13.11.2020 - 11:40
Redakcja: administrator

ACTA NON VERBA pod takim hasłem ogólnopolski konkurs dla studentów II, III, IV oraz V roku Prawa zorganizowała po raz czwarty KNTM Kancelaria Radców Prawnych KNTM Koza Nessmann i Partnerzy sp. p. Po raz pierwszy w ramach współpracy z kancelarią JKM i Partnerzy Król-Mura Skrypko Stajer Mura spółka partnerska radców prawnych.

Dokładnie dziś - 2 listopada 2020 roku ogłaszamy ROZPOCZĘCIE Konkursu!

Zadaniem uczestników jest przygotowanie eseju prawniczego na jeden z zaproponowanych tematów:
1) „Prawo a sztuczna inteligencja”,
2) „Prawo pracy w obliczu wyzwań epidemiologicznych”,
3) „Prawa więźniów”,
4) „Optymalizacja podatkowa w świetle planowanych zmian dotyczących podatku CIT od spółek komandytowych – czy taka forma prowadzenia działalności gospodarczej nadal będzie mieć sens?”.

Na autora najlepszej z prac czeka główna nagroda pieniężna w wysokości 1.000,00 zł. Organizatorzy, przy wsparciu Partnerów Konkursu, przygotowali również nagrody rzeczowe.

Patronat honorowy IV edycji konkursu ACTA NON VERBA objął Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Partnerzy konkursu:
• Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice
• SILESIA PROGRESS
• Wydawnictwo C.H.Beck
• Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie
• portal edukacjaprawnicza.pl
• portal czasprawnika.pl
• portal studentnews.pl
• portal studentprawa.pl

Patronat medialny:
• Polskie Radio Katowice

Dodatkowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie w ramach prowadzonego wydarzenia w serwisie Facebook oraz na stronie internetowej jednego z Organizatorów, w zakładce ACTA NON VERBA (https://kntm.pl/konkurs-acta-non-verba)

Eseje należy przesłać drogą mailową do dnia 01 grudnia 2020 r. na adres: sekretariat@kntm.pl

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 15 grudnia 2020 r.
Wyniki zostaną zamieszczone w Internecie (m.in. w ramach prowadzonego wydarzenia w serwisie Facebook, FanPage’ach w serwisie Facebook Organizatorów i Partnerów konkursu, na stronach internetowych Organizatorów i Partnerów konkursu).