Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Międzynarodowa wystawa NAWA ART / Industrial Landscape

29.06.2021 - 11:43 aktualizacja 29.06.2021 - 11:43
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński

W Muzeum Motoryzacji w Tarnowskich Górach można zobaczyć międzynarodową wystawę „Industrial Landscape” zrganizowaną w ramach projektu Game Lab prowadzonego przez Uniwersytet Śląski wraz z sześcioma partnerskimi uczelniami (www.gamelab.us.edu.pl). Można na niej zobaczyć prace 17 artystów z 5-ciu krajów: Polski, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Belgii i Czech.

Uczestnicy:

Małgorzata Łuszczak, Małgorzata Kaniowska, Kaja Renkas, Ewa Jaworska, Iwona Pom, Marcin Goldyszewicz – Uniwersytet Śląski w Katowicach; Andrzej Banachowicz – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; Eric Olivares Lira – Coco School, Meksyk, Julio Broca – Benemérita Universidad Autónoma de Puebla, Meksyk; Ruben Cerrillo – UNAM University, Meksyk; Aleksandra Giza – Northern Illinois University, USA; Marek Sibinský, Jan Drozd – Ostravská univerzita, Czech; Veronika Romhány, Stijn Calis, Wim Forceville, Gert Wastyn – LUCA School of Arts, Belgia.

Wystawa potrwa do 20.07. Muzeum Motoryzacji. Czarnohucka 10 (telefon dla zwiedzających 888 294 598).