Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Fotorelacja z XXVI koncertu akademickiego w Cieszynie cz.1

07.06.2022 - 14:52 aktualizacja 13.06.2022 - 09:52
Redakcja: Andrzej Szczurek

XXVI uroczysty koncert akademicki, który odbył się 31 maja w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie poprzedziło wręczenie wyróżnień Senatu Uniwersytetu Śląskiego. Nagrody „Pro Scientia et Arte” otrzymali jednocześnie prof. dr hab. Barbara Kożusznik reprezentująca dziedziny nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk teologicznych i dziedzinę sztuki oraz prof. dr hab. Grzegorz Racki reprezentujący dziedzinę nauk ścisłych, który tego dnia wygłosił wykład pt. „Wielkie katastrofy ekologiczne w dziejach Ziemi”. Ponadto tytuł Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał prof. dr hab. Tadeusz Bujnicki – wybitny historyk literatury polskiej, a Medal Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymał Kazimierz Karolczak – przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Złotą odznakę „Za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach” otrzymała mgr Aldona Sylwa – dyrektor Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi. Przemówienia wygłosili rektor uczelni prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dziekan Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ, a galę poprowadziła dr Małgorzata Mendel, prof. UŚ z Instytutu Sztuk Muzycznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej części uroczystości.