Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Redakcja: Andrzej Szczurek

Szanowni Państwo Studenci!

Zapraszamy do zapisania się i udziału w ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH

Kreatywne rozwiązywanie problemów – zajęcia z klockami LEGO Education:

Rozwiązania LEGO® Education jako koncepcja nauczania poprzez działanie
Roboty LEGO® Education – rozwiązania metodyczne służące rozwijaniu umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów.
Roboty LEGO® Education – wypracowywanie własnych pomysłów na wykorzystanie tej pomocy dydaktycznej w pracy z dziećmi na zajęciach dydaktycznych i ogólnorozwojowych.

LEGO Education w pracy z dziećmi z SPE

Rozwiązania LEGO® Education jako koncepcja nauczania wspierającego dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Roboty LEGO® Education – metodyka pracy z uczniami z SPE z wykorzystaniem klocków
Roboty LEGO® Education – wypracowywanie własnych pomysłów na wykorzystanie tej pomocy dydaktycznej w pracy z uczniami z SPE na zajęciach dydaktycznych i ogólnorozwojowych.

w ramach Projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości” na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, które będą ważnym wsparciem w kształtowaniu teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć z edukacji informatycznej i robotyki w klasach 1-3 i szkole podstawowej.

Warsztaty będą odbywały się w trybie hybrydowym (blended) – 8 godz. w pracowni z robotyki 121 (B.3.6.) (prow. Mgr Katarzyna Zemczak) oraz 2 godziny zdalnie online (dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska, prof. UŚ).

W szkoleniach w ramach projektu mogą brać udział studenci dowolnych kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich, którym do końca studiów (na danym stopniu) pozostało nie więcej niż 4 semestry. Zatem są to:

• w przypadku studentów pierwszego stopnia – drugi i trzeci rok,
  • w przypadku studiów drugiego stopnia – wszyscy,
  • oraz w przypadku studiów jednolitych magisterskich – czwarty i piąty rok.

Dokumenty do udziału w szkoleniu można wypełnić w Sekretariacie Instytutu Pedagogiki (s. 7A). proponowany Harmonogram warsztatów :

Kreatywne rozwiązywanie problemów – zajęcia z klockami LEGO Education:

9 i 13 marca w godz. w każdym dniu (8 godzin dla każdej grupy)

I grupa: 8.00-11.00 II grupa 11.30-14.30

Wykłady 2 godz. online do ustalenia z grupami

EGO Education w pracy z dziećmi z SPE dwie grupy – terminy:

28.03 i 31 marca  – też w godzinach I grupa: 8.00-11.00 II grupa 11.30-14.30

Wykłady 2 godz. online do ustalenia z grupami

Zapraszamy!

Z poważaniem,

Eugenia Smyrnova-Trybulska,

Katarzyna Zemczak,