Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Konferencja „Przestrzeń równych szans”

20.03.2023 - 11:53 aktualizacja 20.03.2023 - 12:30
Redakcja: Andrzej Szczurek

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję nt. „Przestrzeń równych szans” , która odbędzie się 21 marca 2023 r. w Międzynarodowym Dniu Walki z Dyskryminacją Rasową. Konferencja organizowana jest przez Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Komendę Powiatową Policji w Cieszynie. Wydarzenie odbędzie się w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w sali konferencyjnej, w godz. 9.00-14.00.

Celem konferencji jest uwrażliwienie i podjęcie dyskursu na temat mechanizmów wykluczania społecznego i sytuacji osób potencjalnie narażonych na dyskryminację ze względu na narodowość, rasę, pochodzenie. Ważnym punktem spotkania będzie debata ukazująca sytuację uchodźców wojennych z Ukrainy w przestrzeni lokalnej z perspektywy edukacyjnej, pomocowej, rynku pracy, jak również w zakresie bezpieczeństwa i przepisów prawa.
Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli instytucji samorządowych i organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji, a także młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz studentów – dla których przewidziane są warsztaty.

Wstęp wolny.