Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

STUDIA STACJONARNE I i II stopnia (w tym w języku angielskim)

Kierunek o profilu praktycznym, zapewnia studentom wykształcenie twórcy/projektanta o wysokim poziomie intelektualnym i artystycznym z szeroką wiedzą dotycząca kultury cyfrowej oraz posiadającego kompetencje w obszarze projektowania gier. Program łączy wykształcenie uniwersyteckie z biznesem, poszukując najbardziej efektywnej formy wymiany doświadczeń. W tym celu zespół nauczycieli akademickich oraz specjalistów z branży gier współpracuje poszukując najwłaściwszych form realizacji dydaktyki i praktyk. Absolwent świadomy swojego potencjału jest przygotowywany na wyzwania przyszłości, odważne odnajdywanie się w zmieniającej się rzeczywiści, jest kreatorem i wizjonerem zdolnym do wyznaczania nowych kierunków oraz realizacji ambitnych projektów.
Uzyskane wykształcenie stanowi pewną i trwałą podstawę do przyszłego działania. Wiedza, praktyczne umiejętności i doświadczenie pozwoli absolwentowi na rozwijania własnej indywidualności, pracy w zespole oraz tworzeniu projektów oryginalnych i ciekawych pod względem proponowanych rozwiązań.

Specjalność na I stopniu:

• grafika komputerowa gier

Specjalności na II stopniu:

• animacja [Animation]
  • Mixed Reality (NOWOŚĆ)

Szczegóły w załączniku

Projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej

Informujemy, że widoczność kierunków artystycznych na stronie irk.us.edu.pl zostanie wznowiona najdalej do 2 lipca.