Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną

STUDIA STACJONARNE I stopnia

Interdyscyplinarne studia dla osób chcących projektować i organizować wydarzenia kulturalne i artystyczne. Pozwalają rozwijać indywidualne zainteresowania i zdolności oraz zdobyć doświadczenia związane z własną aktywnością twórczą, organizowaniem wydarzeń kulturalnych, różnymi formami wolontariatu i aktywności społecznej. Program studiów obejmuje podstawy filozofii, socjologii (socjologii kultury), pedagogiki, wiedzy o kulturze, kultury współczesnej, zapoznanie ze specyfiką poszczególnych dyscyplin artystycznych (literatura, teatr, film, plastyka, muzyka, taniec), wprowadzenie w problematykę mediów, zarządzania w kulturze, dziedzictwa kulturowego. Student ma możliwość wyboru kierunku zajęć warsztatowych z różnych dziedzin twórczości uczestniczy w zajęciach terenowych realizowanych w formie praktyk zawodowych oraz obozach twórczych i badawczych.

Perspektywy zawodowe:

Praca w instytucjach kulturalno-oświatowych, instytucjach kultury, samorządach lokalnych, organizacjach pozarządowych, w mediach, samodzielna działalność projektowa w zakresie działań społeczno-kulturalnych.

Szczegóły w załączniku

Animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną – I stopień