Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Teologiczny

Trwa nabór aktywności do programu 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

14.10.2020 - 21:51 aktualizacja 14.10.2020 - 21:51
Redakcja: maciejbasiuk

Do 5 listopada można nadsyłać propozycje aktywności popularnonaukowych, które znajdą się w programie piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Kolejna odsłona święta śląskiej nauki odbędzie się między 10 a 12 kwietnia 2021 roku.

 

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich pasjonatów (naukowców, doktorantów, studentów, koła naukowe, ale również osoby zajmujące się nauką amatorsko) do zaprezentowania swoich fascynacji podczas festiwalu w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach!  Zgłaszane aktywności mogą przybrać formę stanowisk pokazowych, warsztatów, wykładów czy wystaw, mile widzianą są również inne, oryginalne sposoby popularyzacji nauki. Propozycje można przesyłać za pomocą formularza rejestracyjnego (rejestracja-sfn.us.edu.pl), a wszystkie zgłoszenia nadesłane przez osoby i podmioty związane z Uniwersytetem Śląskim mogą zostać dofinansowane (więcej informacji, w tym szczegółowe zasady otrzymania pomocy: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/nabor-zgloszen-do-5-sfn-szansa-na-dofinansowanie-dla-aktywnosci-z-us).

 

Na tę chwilę najbardziej prawdopodobną opcją przeprowadzenia festiwalu jest bez wątpienia coraz popularniejsza w ostatnim czasie formuła hybrydowa, co oznacza, że w niektórych elementach programu na miejscu w MCK będzie mogła wziąć udział z góry ustalona liczba osób, natomiast pozostali chętni będą mogli skorzystać z tych atrakcji za pośrednictwem transmisji online.

 

Popularyzatorzy nauki przekazujący swoje propozycje na festiwalu są więc proszeni o zaproponowanie rozwiązań nieoczywistych, przyciągających uwagę i takich, które sprawdzą się zarówno wśród uczestników obecnych w MCK, jak i uczestniczących online. Komitet organizacyjny ŚFN będzie się starał pomóc wszystkim zainteresowanym w opracowaniu zgłoszeń i przygotowaniu opisów aktywności hybrydowych. Do dyspozycji popularyzatorów pozostaje Biuro organizacyjne festiwalu (e-mail: sfn@us.edu.pl, tel. 32 359 23 25). Wiele cennych wskazówek znajduje się również w specjalnej instrukcji do naboru.

return to top