Wydział Teologiczny

WTL po godzinach: Kawa z teologiem

23.01.2021 - 19:05 aktualizacja 25.01.2021 - 10:00
Redakcja: Wojciech Kamczyk

W grudniu ubiegłego roku, w ramach cyklu „WTL po godzinach” Samorząd Studencki Wydziału Teologicznego UŚ we współpracy z Samorządem Doktorantów zorganizował konkurs dla studentów i sympatyków wydziału pt. „Kawa z teologiem”. Inicjatywa miała być odpowiedzią na niesprzyjającą aurę za oknem i przygnębiający klimat społeczny i polegała na nadsyłaniu przez uczestników motywujących, poruszających czy krzepiących myśli teologicznych.

Spośród biorących udział w konkursie wylosowano dwie osoby, które otrzymały kubki termiczne z grawerem wybranych przez siebie cytatów, a jedna z nich także opakowanie kawy.

Oto myśli teologiczne krzepiące naszą społeczność:

• „Jeśli nikt mnie już więcej nie słucha, Bóg mnie jeszcze słucha” (Benedykt XVI)
  • „Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć” (Stefan Wyszyński). Komentarz uczestniczki: Słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, są dla mnie niezwykle pokrzepiające i inspirujące, przypominają o miłości wobec każdej osoby, którą spotykamy w naszej codzienności.
  • „Jestem powołany, aby czynić to lub być tym, do czego nikt inny nie jest powołany, mam swe miejsce w Bożych planach na bożej ziemi, którego nikt inny nie ma” (John Henry Newman)
  • „Bogu i człowiekowi cudownie jest być razem” (Jerzy Szymik)
  • „Wstań! Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim” (Piotr Pawlukiewicz)
  • „Dusza ogarnięta miłością nie może być bezczynna…” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)