Wydział Teologiczny

100. rocznica urodzin Ks. Franciszka Blachnickiego

26.03.2021 - 14:35 aktualizacja 31.03.2021 - 12:33
Redakcja: urszulamazur

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego wyraża wdzięczność za życie i dzieło Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

W dniu 25 marca, w krypcie katowickiej katedry zgromadzili się przedstawiciele Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, aby podziękować za dzieło i życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego z okazji 100. rocznicy urodzin Sługi Bożego.

Mszy św. przewodniczył Dziekan Wydziału Teologicznego – Ks. dr hab. Jacek Kempa, prof. UŚ. Homilię wygłosił ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Nawiązując do obchodzonego w czwartek Święta Zwiastowania Pańskiego, przypomniał, że ks. Franciszek Blachnicki czerpał wiele z duchowości maryjnej. Maryja była dla niego wzorem posłuszeństwa i otwarcia na działanie Ducha Świętego. Więcej informacji tutaj.

Fot. DA Centrum. Katowickie duszpasterstwo akademickie.