Wydział Teologiczny

Ks. prof. Arkadiusz Wuwer, prof. UŚ, na „Meeting of the CREATE Expert Council”

05.07.2022 - 16:03 aktualizacja 12.11.2022 - 10:27
Redakcja: Wojciech Kamczyk
W dniach 30.06.-2.07.2022 w Rzymie odbył się „Meeting of the CREATE [Catholic Social Teaching Rome Exchange Advanced Training Experience] Expert Council” poświęcony tematyce „On the Significance of Religion for Global Diplomacy”.
Uczestniczył w nim ks. prof. Arkadiusz Wuwer. Gościem honorowym spotkania był Philip McDonagh, dyrektor „Centre for Religion, Human Values and International Relations” w Dublin City University, były irlandzki ambasador m.in. w Indiach, Rosji oraz przy Stolicy Apostolskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk akademickich z Włoch, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Irlandii, Ukrainy oraz Bośni i Hercegowiny.
W ramach konferencji, w watykańskiej dykasterii ds. dialogu międzyreligijnego, odbyła się debata z prof. Laurentem Basanese SJ, specjalistą w zakresie dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego. Miał także miejsce panel z udziałem ambasadorów Unii Europejskiej, Belgii, Ukrainy oraz chargé d’affaires Chorwacji. W ramach spotkania wysłuchano prezentacji laureata tegorocznej nagrody CREATE Prizewinner, Vojtěcha Kubiša z czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Ks. Wuwer jest członkiem-założycielem CREATE i od pięciu lat wchodzi w skład jury CREATE Prize.