Wydział Teologiczny

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie

15.06.2022 - 10:59, aktualizacja 15.06.2022 - 11:04
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Fundacja Pro Futuro Theologiae, działająca przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ogłasza konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie. Fundacja ufundowała „Nagrodę im. Ks. Franciszka Sawickiego” za trzy najlepiej ocenione przez Komisję konkursową prace.

Konkurs organizowany był po raz pierwszy w roku akademickim 2014/2015 na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. W VI edycji konkursu mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie, napisanych w języku polskim, obronionych na uczelniach na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w Roku Akademickim 2021/2022. Szczegółowy regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy został zamieszczony na stronie Fundacji: www.pft.umk.pl.

Fundacja Pro Future Theologiae rozpoczęła działalność w listopadzie 2014 r. Jej celem jest między innymi inicjowanie badań naukowych z zakresu teologii, nauk o rodzinie, filozofii, historii Kościoła oraz innych dyscyplin związanych z misją Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Proponowany przez Fundację Konkurs jest również znakomitą okazją do integrowania środowisk teologicznych w Polsce tak, by prowadzone w poszczególnych ośrodkach badania mogły stać się jeszcze lepiej wzajemnie znane.

Poniżej zamieszczamy: