Wydział Teologiczny

NAWA – nabór wniosków na projekty badawcze

13.04.2021 - 12:40, aktualizacja 13.04.2021 - 12:40
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Międzynarodowej) ukazało się  zaproszenie do składania wniosków w ramach wspólnych projektów badawczych pomiędzy Polską a Niemcami.

Nabór wniosków w NAWIE upływa 30 czerwca 2021 r. o godz. 15.00.

Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Niemiec. Wnioski dotyczące wspólnego projektu muszą być złożone jednocześnie przez partnerów z Niemiec do DAAD oraz przez polskich partnerów do NAWA.

Przedstawiony projekt badawczy może dotyczyć wszystkich dziedzin nauki.

Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 25 000 PLN.

Powyższa kwota może być dowolnie zwiększona ze środków własnych Wnioskodawcy.

W ramach środków przyznanych przez NAWA wydatkami kwalifikowalnymi po stronie polskiej są:

• Koszty podróży naukowców polskich do Niemiec – maksymalna kwota na jedną podróż dla jednego naukowca wynosi 2 000 PLN.
  • Koszty pobytu naukowców z Niemiec w Polsce – maksymalny koszt pobytu w Polsce wynosi:

– w przypadku pobytu trwającego do 12 dni – 350 PLN dziennie;

– w przypadku pobytów trwających od 13 do 30 dni – 4200 PLN.

Koszty prowadzenia badań i wszelkie inne koszty poniesione w ramach projektu są niekwalifikowalne. Wnioskowany budżet projektu może zostać zmniejszony w wyniku oceny projektu. Ogólną zasadą jest, że strona wysyłająca pokrywa koszty podróży, natomiast strona przyjmująca pokrywa koszty pobytu naukowca z kraju partnerskiego (i vice versa). Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie powyższej informacji na Państwa Wydziale.

Szczegółowe informacje znajdują się stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/wspolpraca-i-wymiana-miedzynarodowa/wspolne-projekty-badawcze/nabory-2021/wspolne-projekty-badawcze-miedzy-polska-a-niemcami.

Wnioski mogą być składane wyłącznie w systemie teleinformatycznym NAWA poprzez Dział Współpracy z Zagranicą. Osoba wnioskująca będzie miała możliwość współredagowania.

Na stronie internetowej NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Międzynarodowej) ukazało się także zaproszenie do składania wniosków w ramach wspólnych projektów badawczych pomiędzy Polską a Austrią.

Nabór wniosków w NAWIE upływa 21 maja 2021 r. o godz. 15.00.

Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Austrii. Wnioski dotyczące wspólnego projektu muszą być złożone jednocześnie przez partnerów z Austrii do OeAD oraz przez polskich partnerów do NAWA.

Przedstawiony projekt badawczy może dotyczyć wszystkich dziedzin nauki, w tym nauk społecznych i humanistycznych.

Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 25 000 PLN.

Powyższa kwota może być dowolnie zwiększona ze środków własnych Wnioskodawcy.

• Koszty podróży naukowców polskich do Austrii – maksymalna kwota na jedną podróż dla jednego naukowca wynosi 2 000 PLN.
  • Koszty pobytu naukowców z Austrii w Polsce – maksymalny koszt pobytu w Polsce wynosi:

– w przypadku pobytu trwającego do 12 dni – 350 PLN dziennie;

– w przypadku pobytów trwających od 13 do 30 dni – 4200 PLN.

Szczegółowe informacje znajdują się stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/wspolpraca-i-wymiana-miedzynarodowa/wspolne-projekty-badawcze/nabory-2021/wspolne-projekty-badawcze-miedzy-polska-a-austria.