Wydział Teologiczny

Panteon Górnośląski – zaproszenie do udziału w konkursach

18.10.2021 - 19:57, aktualizacja 18.10.2021 - 19:57
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Zapraszamy do udziału w konkursach ogłoszonych przez Panteon Górnośląski:

KONKURS MUZYCZNY ``BRZMIENIA POLSKOŚCI``

Konkurs adresowany jest wszystkich do wykonawców muzycznych (amatorskich, profesjonalnych) bez ograniczeń wiekowych i prowadzony jest na terytorium całego Województwa Śląskiego.

Konkurs polega na skomponowaniu własnej, bądź zaadaptowaniu już istniejącej kompozycji nawiązującej do powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku, okresu II wojny światowej 1939-1945 lub czasów Solidarności i walki z systemem komunistycznym.

KONKURS NA TREATMENT FILMU O KS. FRANCISZKU BLACHNICKIM

Panteon Górnośląski w Katowicach organizuje „Konkurs na treatment i 2 sceny dialogowe filmu fabularnego o Słudze Bożym księdzu Franciszku
Blachnickim”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego dzieła a także osoby lub zespołu osób do napisania całego scenariusza filmu. Spośród nadesłanych prac Jury wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody w wysokości: I miejsce – 6.000 zł, II miejsce – 5.000 zł, III miejsce – 4.000 zł.

Laureat konkursu podpisze z Panteonem odrębną umowę na napisanie scenariusza filmu. Wartość umowy wyniesie 100.000 zł dla scenarzysty z doświadczeniem filmowym i 80.000 zł dla scenarzysty – debiutanta. Różnica w wynagrodzeniu wynika z faktu, że scenarzysta-debiutant otrzyma pomoc opiekuna artystycznego na dalszym etapie prac.
Termin składania wniosków upływa 25 listopada 2021 roku (czwartek) o godz. 24:00.