Wydział Teologiczny

„Życie i godność” – VI konkurs akademicki na prace magisterskie i licencjackie

18.03.2021 - 18:34, aktualizacja 02.09.2021 - 18:28
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka ogłasza VI ogólnopolski konkurs na prace magisterskie i licencjackie pod hasłem „Życie i godność”. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży akademickiej do zainteresowania się zagadnieniami związanymi z promocją życia jako wartości o fundamentalnym znaczeniu zarówno dla egzystencji poszczególnych osób, jak i całych społeczeństw. Wyrazem tego zainteresowania byłoby podejmowanie przez studentów badań dotyczących tej kwestii, ujmowanych z perspektywy studiowanej przez nich dyscypliny, a jednocześnie stanowiących podstawę do przygotowania i obrony pracy dyplomowej. Do konkursu można zgłaszać prace obronione w latach 2019 ‑2021, których tematyka mieści się w kręgu następujących zagadnień:

• życie ludzkie jako wartość,
  • motywy i formy afirmacji ludzkiego życia na różnych jego etapach i w różnych sytuacjach życiowych,
  • prezentacja i ocena projektów, programów oraz praktyk wspierających ludzkie życie i rodzinę lub zagrażających tym wartościom.

Prace prosimy nadsyłać do dnia 31 października 2021 roku na adres: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, ul. Krowoderska 24/1, 31–124 Kraków, z dopiskiem na kopercie: „Konkurs akademicki”.

Regulamin konkursu: Regulamin konkursu akademickiego na prace magisterskie i licencjackie (pro-life.pl)

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!