Wydział Teologiczny

[On-line] Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna „Między katedrą a katedrą”

20.11.2020 - 16:55, aktualizacja 20.11.2020 - 17:00
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna "Między katedrą a katedrą. Kościół, nauka, kultura i polityka" odbędzie się 26 listopada 2020 r. w godzinach 12.00-19.30 i będzie miała charakter zdalny. Konferencja to cykliczny, interdyscyplinarny projekt studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy postanowili przyjrzeć się relacjom zachodzącym między chrześcijaństwem a nauką, kulturą i polityką. Organizatorzy chcą pogłębiać wiedzę na temat wzajemnych powiązań oraz stworzyć przestrzeń do dyskusji. Celem projektu jest tworzenie mostów wzajemnego zrozumienia pomiędzy religią a nauką. W ramach wydarzenia odbędą się prelekcje studentów i doktorantów podzielone na 5 sekcji tematycznych, a także debata ekspercka pt. „Początek życia ludzkiego” oraz panel profesorów pt. „Relacja człowiek – zwierzę. Świat (pod)dany czy oddany?”. Dodatkowo w ramach Konferencji odbędzie się wystawa prac młodych artystów, dotycząca szeroko rozumianej tematyki ekologicznej. Przebieg konferencji zostanie podzielony na etapy. Istnieją dwa sposoby biernego uczestnictwa w konferencji:
  1. bezpośrednio na platformie Microsoft Teams,
  2. za pomocą transmisji Live na Facebooku.
  Informacje o transmisji będą udostępnione na: