Centrum Game Lab

EUROSCIENCE OPEN FORUM. WIZYTA STUDYJNA W LEJDZIE

23.02.2024 - 14:15, aktualizacja 27.02.2024 - 11:00
Redakcja: MK

W dniach 16-17 lipca br. w Europie odbyła się multidyscyplinarna konferencja naukowa ESOF2022, na której zaprezentowano projekt Game Lab finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA.

Podczas konferencji odbyło się wiele debat i dyskusji na temat nowych odkryć i kierunków badań w naukach ścisłych, humanistycznych, społecznych i artystycznych.

W ESOF2022 uczestniczyli przedstawiciele szeroko rozumianej branży gamingowej reprezentowani m.in. przez młodych naukowców, badaczy, ludzi biznesu, przedsiębiorców, innowatorów, decydentów, promotorów nauki i technologii oraz ogół społeczeństwa z całej Europy.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz i administracji rektorskiej prof. Ryszard Koziołek – Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Tomasz Pietrzykowski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ – Prorektor ds. Kształcenia i Studentów.