Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Centrum Game Lab
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Centrum Game Lab

GameLab

projektujemy i badamy przestrzeń wirtualną

CENTRUM

GAME LAB

INTERNATIONAL LABORATORY
FOR GAME STUDIES AND DESIGN


Grafika przedstawiająca sześciokąt podzielony na 6 trójkątów w odcieniach niebieskiego
Projektujemy i badamy środowiska wirtualne o różnym przeznaczeniu oraz popularyzujemy wiedzę z zakresu kultury cyfrowej.

Łączymy twórczość artystyczną i badania naukowe. Współpracujemy z przemysłem kreatywnym oraz ośrodkami akademickimi z Europy, Azji i Ameryki.

Interesują nas eksperymentalne działania i projekty artystyczno-badawcze na styku sztuki, nauki i technologii tradycyjnej oraz cyfrowej.

Grafika przedstawiające projekt drzewa: w wersji monochromatycznej i kolorowej, dodatkowo obiekt kuli

warsztaty

organizujemy międzynarodowe i interdyscyplinarne warsztaty dla studentów i absolwentów kierunków związanych z projektowaniem i badaniem przestrzeni wirtualnych

wystawy

współpracujemy z artystami z całego świata, przygotowujemy profesjonalne
wystawy, prezentacje i pokazy multimedialne popularyzujące kulturę cyfrową

Kobieta z tabletem ogląda jeden z obrazów na wystawie

nasze historie

projekt
GAME LAB CHALLENGE

projekt
VERA

dołącz do nas

Zapraszamy do współpracy artystów, naukowców, studentów i doktorantów, a także przedstawicieli przemysłu kreatywnego. Łączymy praktyczne artystyczne i techniczne kompetencje z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi oraz humanistyczną refleksją nad interakcją, narracją, tożsamością i percepcją.

Zapraszamy do współpracy artystów specjalizujących się w projektowaniu grafiki, wykorzystujących w swojej działalności artystycznej technologie tradycyjne oraz cyfrowe, takie jak: 3D, AR i VR czy holografia. Szukamy ludzi odważnych, kreatywnych, otwartych na międzynarodową współpracę i nowe doświadczenia, badających w swojej artystycznej działalności granic możliwości łączenia nauki, sztuki i nowoczesnych technologii.

Jeśli interesujesz się przestrzeniami wirtualnymi, szczególnie grami, studiujesz kierunki artystyczne i chciałbyś dołączyć do międzynarodowego zespołu, napisz do nas. Organizujemy warsztaty i wystawy, realizujemy różne projekty artystyczne i naukowe, popularyzujemy wiedzę o kulturze cyfrowej. Szukamy ludzi otwartych, kreatywnych, interesujących się tworzeniem grafiki, muzyki, mechaniki gier czy storytellingu.

W ramach naszego centrum realizowane mogą być projekty badawcze dotyczące szeroko rozumianej przestrzeni wirtualnej. Jeśli interesuje cię humanistyczna refleksja nad interakcją, narracją, tożsamością i percepcją w kontekście kultury cyfrowej, jej tajniki, a także popularyzacja wiedzy w tym zakresie – dołącz do naszego zespołu. Szukamy naukowców reprezentujących dziedziny sztuki, a także nauk: humanistycznych, społecznych, medycznych i nauk o zdrowiu, inżynieryjno-technicznych oraz ścisłych i przyrodniczych. W ramach centrum Game Lab możesz zrealizować swój projekt naukowy, my ułatwimy ci nawiązanie kontaktów z naszymi ekspertami z partnerskich uczelni z siedmiu krajów świata.

Zapraszamy do współpracy przedstawicieli przemysłu kreatywnego. Tworzymy międzynarodowe zespoły, w których pracują studenci kierunków artystycznych, zafascynowani środowiskiem gier oraz znakomici eksperci reprezentujący ośrodki akademickie zlokalizowane nie tylko w Polsce, lecz również w Japonii, USA, Meksyku, Belgii czy na Słowacji. Dysponujemy międzynarodowym wirtualnym laboratorium, które prowadzi nie tylko interdyscyplinarne badania naukowe nad przestrzeniami wirtualnymi, lecz również projektuje te przestrzenie.

nasi partnerzy

Logo Hochschule Harz Logo Tokyo University of Technology
Logo BUAP Logo University od Ostrava
Logo LUCA School of Arts Logo Northern Illionois University

kontakt

prof. dr hab. MAŁGORZATA ŁUSZCZAK
DYREKTOR GAME LAB


malgorzata.luszczak@us.edu.pl
tel. +48 508 876 442

centrum artystyczno-badawcze
GAME LAB


UL. BANKOWA 5
40-007 KATOWICE

Grafika przedstawiająca sześciokąt podzielony na 6 trójkątów w odcieniach niebieskiego

return to top