Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Pedagogiki
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dr Anna Brosch w Youth Research Institute and Corvinus University of Budapest

16.09.2023 - 10:32 aktualizacja 16.09.2023 - 10:32
Redakcja: tomaszhuk

Dr Anna Brosch została zaproszona do wygłoszenia wykładu na konferencji „Clout Culture: Youth Cultures in Changing Societies”, organizowanej przez Youth Research Institute and Corvinus University of Budapest.

 

W dniach 7-8 września dr Anna Brosch wzięła udział w konferencji organizowanej przez największą na Węgrzech prywatną instytucję badawczą – Mathias Corvinus Collegium (MCC). Konferencja dotyczyła tematyki  kultur młodzieżowych w zmieniających się społeczeństwach.

W konferencji wzięli udział prelegenci z całego świata, m.in. z Pakistanu, Indii i Zjednoczonego Królestwa. Podczas konferencji omawiano problemy funkcjonowania współczesnej młodzieży w rzeczywistości offline i online z perspektywy różnych kultur. Wystąpienie dr Brosch dotyczyło pozytywnych i negatywnych treści prezentowanych przez młodzież za pośrednictwem wybranych aplikacji internetowych, takich jak Instagram czy TikTok. Prelegentka z naszego Instytutu opowiadała o potrzebie  sławy stanowiącej  swoistą wartość we współczesnej kulturze młodzieżowej, do osiągnięcia której dąży znaczna część nastoletnich użytkowników Internetu.

Wystąpienie spotkało się z szerokim zainteresowaniem uczestników konferencji, co stanowiło przyczynek do dyskusji na temat funkcjonowania młodzieży w środowisku off- i online w różnych środowiskach kulturowych.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: Clout Culture – Youth Cultures in Changing Societies conference review (ifjusagkutatointezet.hu)

img
return to top