Instytut Pedagogiki

Warsztaty nt. „Formy i drogi do werbalnej deeskalacji w pracy z klientami o wysokim potencjale agresji i przemocy w instytucjach wychowawczych, opiekuńczych czy też w instytucjach publicznych”.

02.07.2024 - 17:04 aktualizacja 02.07.2024 - 17:04
Redakcja: tomaszhuk

W dniach 26-27.06.2024 r. pracownicy Wydziału Nauk Społecznych (dr hab. Maciej Bernasiewicz, prof. UŚ, dr Monika Noszczyk-Bernasiewicz, dr Joanna Góźdź, dr Hewilia Hetmańczyk, dr Marcin Jurczyk, dr Małgorzata Kitlińska-Król, dr Ewa Leśniak-Berek, prof. UŚ, dr Marta Niemiec, dr Agnieszka Rychłowska-Niesporek, dr Joanna Skibska, dr Natalia Stankowska) wzięli udział w warsztatach nt. „Formy i drogi do werbalnej deeskalacji w pracy z klientami o wysokim potencjale agresji i przemocy w instytucjach wychowawczych, opiekuńczych czy też w instytucjach publicznych”. Warsztaty przeprowadzone zostały przez dyplomowanego pedagoga Andreasa Wojciak, który pracował 36 lat w niemieckich instytucjach wychowawczych i opiekuńczych z młodzieżą oraz osobami dorosłymi z zaburzeniami psychicznymi o wysokim potencjale agresji i autoagresji.