• Polish

11. edycja letniej szkoły doktorantów z matematyki dyskretnej

19.05.2023 - 10:23 aktualizacja 23.05.2023 - 11:59
Redakcja: PK

Uniwersytet Primorska, partner sojuszu Transform4Europe, organizuje 11. edycję letniej szkoły doktorantów z matematyki dyskretnej. Wydarzenie odbywać się będzie od 25 czerwca do 1 lipca 2023 roku.

Główną częścią szkoły letniej są dwa kursy, każdy składający się z 8 godzin wykładów:

• „Algebraic Graph Theory: an introduction to eigenvalues and the ratio bound with a focus on examples” (prowadzący: Karen Meagher, University of Regina, Kanada),
  • „Wreath products and double coset graphs” (prowadzący: Ted Dobson, Uniwersytet Primorska, Słowenia).

Szkoła przewiduje również sesje rozmów z zaproszonymi prelegentami. Wśród nich są m.in.: Simeon Ball (Politechnika Katalońska, Barcelona, Hiszpania), Cheryl Praeger (Uniwersytet Australii Zachodniej, Australia) i Jinxin Zhou (Beijing Jiaotong University, Chiny).

Doktoranci będą mieli możliwość przedstawienia swoich prac naukowych oraz wygłoszenia referatu podczas wydarzenia.

Organizatorzy zdecydowali się nie pobierać opłat od uczestników z uczelni należących do sojuszu T4EU.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Primorska.

Grafika przedstawiająca skomplikowane wykresy matematyczne