Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
transform4europe
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Tydzień transformacji cyfrowej na Uniwersytecie w Alicante

23.05.2023 - 08:43 aktualizacja 23.05.2023 - 11:52
Redakcja: PK

Od 8 do 12 maja 2023 roku Uniwersytet w Alicante był gospodarzem T4EU Week, sympozjum doktoranckiego oraz obrad przy okrągłym stole. Tematem spotkań była transformacja cyfrowa. Wydarzenia odbyły się w ramach sojuszu Transform4Europe i zgromadziły ponad 200 studentów, doktorantów i nauczycieli z różnych uniwersytetów zaangażowanych w europejski projekt.

W ramach T4EU Week zorganizowano cztery specjalistyczne warsztaty dotyczące transformacji cyfrowej, które odnosiły się do bieżących problemów związanych z zarządzaniem big data, użyciem techniki do nauki języka obcego, odzyskiwaniem informacji muzycznych oraz tego, jak się stać przedsiębiorcą wiedzy. Uczestnicy wzięli również udział w wydarzeniach kulturowych, np. mogli odwiedzić malowniczy zamek Castillo de Santa Bárbara i Alicante Casino.

Od 11 do 12 maja 2023 roku Uniwersytet w Alicante zorganizował sympozjum doktoranckie poświęcone sztucznej inteligencji. Doktoranci zaprezentowali plakaty podsumowujące prace, a kilku z nich przedstawiło swoje prezentacje. Każdy uniwersytet sojuszu Transform4Europe wytypował siedmiu doktorantów do uczestnictwa w wydarzeniu.

Spotkanie zostało zainaugurowane przez Juana Llopisa – dyrektora ds. relacji i projektów instytucjonalnych oraz Rafaela Molinę – prorektora ds. transformacji cyfrowej Uniwersytetu w Alicante. Następnie Esther Sebastián wygłosiła wykład pt. „Birdsong recognition with ML”, a Nuria Oliver omówiła temat „Covid crisis: Digital management Tools”. Następnego dnia prelekcje wygłosili: Elena Lloret („Text summarizing techniques”) oraz Stefan Thalhammer („Robotics Vision: 6D Pose estimation”).

Uniwersytet w Alicante był gospodarzem obrad okrągłego stołu, które odbyły się 11 maja 2023 roku. Podczas wydarzenia omówiono wiele wyzwań prawnych związanych z transformacją cyfrową, które są przedmiotem licznych międzynarodowych projektów badawczych. Członkowie uniwersytetów tworzących sojusz Transform4Europe przedstawili swoje badania związane z tym obszarem.

Dwójka prelegentów nakleja plakaty ze swoimi badaniami na tablicę

Fot. Javier Marco | Uniwersytet w Alicante

return to top