• Polish

Dr Ewa Wylężek z drugim miejscem w Science Slam

06.10.2023 - 10:45 aktualizacja 06.10.2023 - 12:45
Redakcja: OO

Podczas Strategic Assembly – corocznego spotkania członków sojuszu Transform4Europe – po raz pierwszy odbył się Science Slam. W ramach inicjatywy pięć osób z czterech uniwersytetów T4EU podzieliło się swoimi naukowymi pasjami. O zwycięstwie zadecydowała publiczność. Laureatem został dr Nino Bašić z University of Primorska (Słowenia). Drugie miejsce zajęła dr Ewa Wylężek z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z prezentacją na temat pt. „Heimat, Hajmat, Homeland – how do minorities communicate?”.

Science Slam to wyjątkowy format komunikacji naukowej, w ramach którego badacze przedstawiają swoje prace w lekkiej formie, w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Każdy uczestnik miał 10 minut na zaprezentowanie własnych badań, używając dowolnych rekwizytów i pomocy wizualnych. Celem Science Slam jest uczynienie nauki przystępną i angażującą szerszą publiczność, wspieranie dialogu między naukowcami i społeczeństwem oraz pokazanie różnorodności tematów badawczych i metod we wszystkich dziedzinach nauki.

Wydarzenie odbyło się 4 października 2023 roku podczas spotkania T4EU na Uniwersytecie Kraju Saary w Saarbrücken w Niemczech.

prezentacja dr Ewy Wylężek
Prezentacja dr Ewy Wylężek | fot. mat. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Dr Ewa Wylężek

Dr Ewa Wylężek z Wydziału Humanistycznego UŚ (po lewej) | fot. mat. Uniwersytet Śląski w Katowicach