Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
transform4europe
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

#odkryjTransform4Europe | Uniwersytet europejski przyszłości – kształcenie

19.03.2021 - 07:58 aktualizacja 13.07.2021 - 15:18
Redakcja: MK
Tagi: discovert4e, European University, odkryT4E, t4e, uniwersytet europejski

Logo T4E

Jesteśmy częścią uniwersytetu europejskiego, który tworzy siedem uczelni w ramach sojuszu Transform4Europe. Zdążyliśmy się już zapewne oswoić z hasłem Transform4Europe. To ono – wraz z ideą, wspólnym celem i wyzwaniami – wyróżnia nasze konsorcjum na tle innych.

Jakie możliwości daje nam takie partnerstwo uczelni? Co oznacza? Aby przybliżyć ideę uniwersytetów europejskich i naszego sojuszu, przygotowaliśmy cykl infografik i artykułów pod nazwą #odkryjTransform4Europe. Dziś odsłaniamy pierwsze znaczenie uniwersytetu europejskiego przyszłości.

MISJA

kształcenie wysoko wykwalifikowanych europejskich przedsiębiorców wiedzy

DZIAŁANIE

wspólne międzynarodowe kierunki studiów oraz innowacyjne kształcenie

Będziemy tworzyć wspólne europejskie programy kształcenia. Chcielibyśmy, aby w przyszłości wszystkie uczelnie sojuszu automatycznie uznawały dyplomy oraz kursy i moduły związane z realizacją poszczególnych programów studiów. Zaprojektujemy specjalną wspólną innowacyjną przestrzeń do nauki w trybie online, dbając o wysoką jakość kształcenia.

Grafika prezentująca jedno działanie w ramach projektu Transform4Europe: wspólne międzynarodowe kierunki studiów oraz innowacyjne kształcenie.

return to top