Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Testy poziomujące służą do diagnozowania kompetencji językowych studentów rozpoczynających studia na Uniwersytecie Śląskim. Informacja na podstawie wyników rozwiązanych testów pozwoli na wskazanie możliwości rozwijania kompetencji językowych podczas studiów.

Dostęp do testów:

– od 1 sierpnia 2023 r. – dla kierunków studiów stacjonarnych, na których lektorat rozpoczyna się w semestrze zimowym (lista: https://us.edu.pl/kolegium/spnjo/lektorat/pierwsze-kroki/test-poziomujacy/klucz-dostepu/klucz-zima/)
– od 1 sierpnia 2023 r. – dla kierunków studiów niestacjonarnych.
– od 15 października 2023 r. – dla kierunków studiów stacjonarnych realizujących nową koncepcję studiów, na których lektorat rozpoczyna się w semestrze letnim. (lista: https://us.edu.pl/kolegium/spnjo/lektorat/pierwsze-kroki/test-poziomujacy/klucz-dostepu/klucz-lato/).

Dla Studentek i Studentów kierunków w ramach nowej koncepcji studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i studiów jednolitych magisterskich Uczelnia ma do zaproponowania lektoraty języków obcych, moduły w języku angielskim, programy wymiany i projekty edukacyjne. Informacje o wszystkich dostępnych możliwościach zostaną przekazane podczas tygodnia adaptacyjnego w październiku.

Aby w czasie rejestracji żetonowej prawidłowo wybrać grupę językową należy wykonać test poziomujący znajdujący się na platformie e-learningowej SPNJO.

Jakie kroki należy podjąć?

– sprawdź klucz dostępu dla swojego kierunku, który jest dostępny TUTAJ,
– wejdź na stronę: https://el.us.edu.pl/spnjo/course/view.php?id=264
– zaloguj się na swoje konto używając Centralnego Serwera Uwierzytelniania (CAS),
– zapoznaj się z informacjami dotyczącymi testów poziomujących,
– wypełnij krótką ankietę (tylko wtedy aktywuje się test),
– wykonaj test z języków, które znasz lub tych, których chcesz się nauczyć.

Wskazanie w informacji zwrotnej z jednego lub kilku testów, jest podstawą do wyboru odpowiedniej grupy lektoratowej aktualnie dostępnej podczas rejestracji internetowej na USOSweb ( lektorat > pierwsze kroki > rejestracja).

Posiadasz certyfikat, który znajduje się w KATALOGU certyfikatów będącym załącznikiem do Zarządzenie Rektora nr 150/2022 i chcesz się zwolnić z uczestnictwa w lektoracie?

Wystarczy, że wypełnisz ANKIETĘ i uzupełnisz FORMULARZ w którym podepniesz skan lub zdjęcie certyfikat. Zostanie on zweryfikowany, a drogą mailową zostaniesz poinformowany o dalszych krokach.

Jaką ocenę możesz uzyskać za konkretny certyfikat? Sprawdź:

– język angielski: LINK.pdf
– język francuski: LINK.pdf
– język hiszpański: LINK.pdf
– język niemiecki: LINK.pdf
– język rosyjski: LINK.pl

return to top