Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk Teologicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Kondycja współczesnej rodziny – ujęcie interdyscyplinarne

28.02.2022 - 13:55 aktualizacja 28.04.2022 - 11:04
Redakcja: elizalubojanska
Z radością informujemy, że w Wydawnictwie Uniwersytetu Śląskiego ukazała się publikacja współautorska napisana przez pracowników Wydziału Teologicznego:

Monika Gwóźdź, Monika Kornaszewska-Polak, Leokadia Szymczyk, Marek Wójtowicz, Kondycja współczesnej rodziny – ujęcie dyscyplinarne, Katowice: Wydaw. UŚ, 2021.

Koncepcja monografii powstała na podstawie obserwacji współczesnej rzeczywistości i dokonujących się w niej zmian. W ponowoczesnym świecie redefinicji uległy koncepcje natury ludzkiej, rodziny, wspólnoty, miłości, rozwoju, wolności – w obliczu intensywnie zmieniających się zjawisk kulturowych, gospodarczych, politycznych oraz warunków zdrowotnych. Rodzina była od wieków podstawowym źródłem kształtowania się postaw jednostek, jednak obecnie te naturalne procesy uległy degradacji na rzecz postępowych wizji człowieka i społeczeństwa. Zmiany dotknęły struktury rodziny, jej funkcji, zasad postępowania oraz systemów wartości. Monografia prezentuje wieloaspektową analizę zmian dotyczących małżeństwa i rodziny z następujących perspektyw naukowych: filozofii, psychologii, pedagogiki, teologii i prawa kanonicznego.

Pozycja jest darmowa i dostępna jest na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego

img
return to top