• Polish

Delegacja UŚ w Katolickim Uniwersytecie Portugalii w Lizbonie

06.06.2023 - 12:19 aktualizacja 07.06.2023 - 11:32
Redakcja: MK

W dniach 30 i 31 maja 2023 roku delegacja Uniwersytetu Śląskiego gościła w Katolickim Uniwersytecie Portugalii (UCP) w Lizbonie. Dwa dni spotkań były okazją do wymiany doświadczeń dotyczących zarządzania uczelnią oraz nawiązania współpracy naukowej i edukacyjnej. Rozmowy dotyczyły: zarządzania kadrą i karierami, współpracy z gospodarką, odpowiedzialności społecznej, logistyki, centrów badawczych, a także mobilności w ramach programu Erasmus+.

Delegaci spotkali się m.in. z rektor Katolickiego Uniwersytetu Portugalii prof. Isabelą Marią de Oliveirą Capeloą Gil.

W wizycie udział wzięli ze strony UŚ: kanclerz dr Agnieszka Skołucka, zastępca kanclerza ds. inwestycji i zarządzania logistycznego Agnieszka Maj, zastępca kanclerza ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Dariusz Laska, pełnomocnik rektora ds. cyfryzacji dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, dyrektor ds. personalnych dr Wioletta Szóstak, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą Agata Wójcik, pełnomocnik kanclerza ds. administracji wydziałowej Agnieszka Kotulska oraz asystentka kanclerzy Iwona Greiner.

Ze strony portugalskiej uczelni w spotkaniach uczestniczyli: prorektor ds. badań i innowacji Peter Hanenberg, prorektor ds. edukacji globalnej i innowacji pedagogicznych Isabel Vasconcelos, dyrektor ds. zasobów ludzkich Ana Sampaio, dyrektor CBQF-Center for Biotechnology and Fine Chemistry Manuela Pintado, dyrektor Biura Odpowiedzialności Społecznej Rita Paiva e Pona, koordynator ds. stosunków międzynarodowych Graça Coutinho, koordynator działu karier FCH Joana Carneiro Pinto, dyrektor ds. karier i talentów w CLSBE Maria João Santos, dyrektor Biura Badań i Innowacji Ana Fabíola Maurício, koordynator Systemu Jakości i Luís Tribuna, dyrektor Działu Operacyjnego Pedro Ferreira da Silva.

Katolicki Uniwersytet Portugalii w Lizbonie to uczelnia, która od 2023 roku jest członkiem sojuszu Transform4Europe (T4EU).

O wizycie można przeczytać na stronie: www.ucp.pt.