Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
transform4europe
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Entrepreneurship School w Katowicach

28.08.2023 - 11:39 aktualizacja 28.08.2023 - 11:44
Redakcja: OO

Entrepreneurship School, organizowana w ramach sojuszu Transform4Europe, odbywać się będzie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach od 11 do 15 września 2023 roku.

Wydarzenie koncentruje się na pracy zespołowej studentów konsorcjum, a jej celem jest zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów w celu synergii kompetencji i umiejętności.

W ramach inicjatywy odbędą się warsztaty, które dotyczyć będą pracy nad zagadnieniami związanymi z jednym z trzech obszarów tematycznych sojuszu Transform4Europe:

  • transformacja cyfrowa i inteligentne regiony;
  • transformacja środowiskowa i zrównoważony rozwój;
  • transformacja społeczna, budowanie społeczności i integracja.

Ponadto uczestnicy Entrepreneurship School odbędą wizyty studyjne w firmie SD Worx, gdzie motywem przewodnim będzie praca zespołowa, a także firmę Rockwell Automation, w której dowiedzą się więcej na temat troski o dobrostan pracowników firmy.

Gościem wydarzenia będzie przedstawiciel firmy Marsh EBSC Jacek Mrzygłód, który podzieli się swoimi doświadczenia w obszarze employer brandingu.

Studenci będą mogli również poznać Katowice oraz spędzić czas w gronie rówieśników z partnerskich uczelni podczas nieformalnych spotkań.

Podczas wydarzenia obecni będą studenci Uniwersytetu Kraju Saary, Uniwersytetu w Alicante, Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy, Uniwersytetu w Trieście, Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Mężczyzna i kobieta sprawdzają we dwójkę kartkówkę z języka niemieckiego

Annika Gordon | Unsplash

return to top