Instytut Inżynierii Biomedycznej

Przyłbice dla pracowników Uniwersytetu Śląskiego

05.06.2020 - 10:23 aktualizacja 28.10.2020 - 13:27
Redakcja: M. Kasprzyk

Pod koniec maja rozpoczął się powrót do normalnego trybu pracy Uczelni. W związku z wymaganiami jakie powinny zostać spełnione dla maksymalnego bezpieczeństwa studentów, pracowników i pacjentów uczestniczących w zajęciach laboratoryjnych i klinicznych w Instytucie Inżynierii Biomedycznej drukowane są przyłbice ochronne. Już ponad 200 sztuk zostało przekazanych do Biura Kanclerza Uniwersytetu Śląskiego.

Osłony są drukowane przez pracowników Instytutu Inżynierii Biomedycznej w „Laboratorium modelowania, projektowania i rekonstrukcji” przy użyciu trzech drukarek stanowiących jego wyposażenie oraz dwóch drukarek będących własnością pracowników. Drukiem zajmuje się dr inż. Piotr Duda opiekun laboratorium oraz dr inż. Szymon Sikorski. Przy obróbce, montażu i pakowaniu pracują mgr Sławomir Kaptacz, Andrzej Korzekwa i dr Katarzyna Osińska z Biura Infrastruktury Badawczo-Dydaktycznej Wydziału.