Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
asa
asa
Instytut Matematyki
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Pan Mateusz Grabczyński wśród laureatów konkursu PTM im. Anny Zofii Krygowskiej

24.01.2023 - 18:13 aktualizacja 24.01.2023 - 18:16
Redakcja: Dawid Czapla

Z przyjemnością informujemy, że Pan Mateusz Grabczyński, absolwent kierunku matematyka na Uniwersytecie Śląskim, zdobył II miejsce w organizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne konkursie im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę studencką z dydaktyki matematyki obronioną w 2022 r.

Nagrodzona praca nosi tytuł Analiza zadań konkursowych XVIII edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego i została napisana pod opieką Pana dra Łukasza Dawidowskiego, związanego z Instytutem Matematyki UŚ pracownika Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

W swej pracy Pan Mateusz dokonuje analizy tytułowego konkursu matematycznego w co najmniej trzech płaszczyznach. Pierwsza z nich dotyczy dydaktycznego wymiaru konkursu, tj. celu jego organizacji, sposobu przeprowadzania, dobierania zadań  oraz metodyki oceniania ich rozwiązań przez Jury. Druga zaś odnosi się do merytorycznej strony konkursu przez pryzmat rozwiązań uczestników i popełnianych przez nich błędów, które Autor w określonych sposób klasyfikuje. Wreszcie, w pracy podejmowana jest również statystyczna analiza wyników konkursu.

Autorowi pracy i jej Promotorowi serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Pełnie streszczenie pracy Pana Grabczyńskiego można znaleźć (po zalogowaniu) w Archiwum prac dyplomowych. Lista wszystkich prac nagrodzonych w edycji 2022 konkursu im. Anny Zofii Krygowskiej znajduje się na stronie PTM.

 

Prof. Anna Zofia Krygowska
Prof. Anna Zofia Krygowska (fot. "Biografik", Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
return to top