Instytut Nauk o Ziemi

4 ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE

17.02.2020 - 12:44 aktualizacja 15.03.2021 - 13:19
Redakcja: szczepansamulewicz

W dniach 25-26 stycznia 2020 roku pracownicy Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego brali udział w 4-tym Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Śląski Festiwal Nauki w Katowicach jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce oraz Europie.

Nasz Instytut reprezentowali paleontolodzy, hydrogeolodzy, mineralodzy, geolodzy, klimatolodzy, Centrum Studiów Polarnych oraz Laboratorium badań atmosfery ULKA. Dodatkowo Instytut licznie reprezentowali studenci stowarzyszeni w Kołach Naukowych: SKN Paleontologów : „Paradoxides”, SKN Mineralogów „Heliodor” oraz SKN Hydrogeologów „Aqua”.

Przygotowaliśmy na Festiwalu sporo wykładów, warsztatów, oraz stanowisk pokazowych prezentujących badania prowadzone w Instytucie.