Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk o Ziemi
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dr Michał Apollo z Instytutu Nauk o Ziemi jednym z inicjatorów #TourismForceForPeace

31.03.2022 - 10:50 aktualizacja 05.04.2022 - 08:26
Redakcja: lukaszmalarzewski

Dr Michał Apollo z Instytutu Nauk o Ziemi jednym z inicjatorów #TourismForceForPeace, czyli apelu naukowców i studentów z dziedziny turystyki i hotelarstwa w związku z inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

Poza dr Apollo, oświadczenie i propozycję działania przygotował prof. C. Michael Hall (nr. 1 w turystyce) i Ian Wickens (jeden z założycieli On Tourism & Sustainability Academy). Inicjatywę poparło już kilkunastu wybitnych profesorów turystyki z całego świata.

Poza symbolicznym wsparciem dla naszych przyjaciół i studentów z Ukrainy (a także walczących z reżimem Putina dzielnym Rosjanom), autorzy proponują:

– poparcie dla apelu Kolumbii, Gwatemali, Litwy, Polski, Słowenii i Ukrainy o zawieszenie członkostwa Federacji Rosyjskiej w UNWTO, za prowadzenie polityki sprzecznej z podstawowym celem Organizacji.

– wezwanie członków WTTC do zawieszenia wszelkich operacji biznesowych prowadzonych w Federacji Rosyjskiej oraz do ujawnienia (informowania) podróżującym obywatelom Rosji zakresu działalności ich kraju w Ukrainie.

– wezwanie wydziałów i instytucji akademickich związanych z turystyką do zawieszenia wszelkich stosunków instytucjonalnych z wydziałami i instytucjami w Federacji Rosyjskiej.

W celu realizacji wartości turystyki jako siły na rzecz pokoju oraz wzmocnienia reżimu sankcji, zachęcamy:

– wszystkie firmy turystyczne do zawieszenia swojej działalności, która umożliwia ruch turystyczny do i z Federacji Rosyjskiej.

– prosimy wszystkich turystów, aby nie podróżowali do Federacji Rosyjskiej do czasu wycofania się Rosji z Ukrainy i zaprzestania przez nią agresji zbrojnej.

 #TourismForceForPeace

https://www.change.org/p/tourismforceforpeace

Logo Academics Stand Agains Poverty
Logo Academics Stand Agains Poverty
M.Apollo oraz T.Pogge
M.Apollo oraz T.Pogge
return to top