Instytut Nauk Teologicznych

Wprowadzenie do teologii katolickiej. Podręcznik

02.08.2024 - 11:54 aktualizacja 02.08.2024 - 12:04
Redakcja: elizalubojanska
Z radością informujemy, że ukazała się monografia :

Jan Słomka

Wprowadzenie do teologii katolickiej. Podręcznik, Katowice 2024, Wydawnictwo  Uniwersytetu Śląskiego, ss. 246.

DOI: https://doi.org/10.31261/PS.234

Najnowsza monografia autorstwa ks. Jana Słomki pt. Wprowadzenie do teologii katolickiej. Podręcznik to książka, która ma spełniać przede wszystkim zadanie podręcznika akademickiego. To rzetelna pozycja naukowa ukazująca wpływ współczesnego nauczania papieża Franciszka na sposób uprawiania teologii. W książce znajdziemy charakterystykę większości obszarów, którymi zajmuje się teologia. Autor wprowadza czytelników w istotę wiary chrześcijańskiej, omawia tematy doktrynalne tj.:  Tradycja, Magisterium Kościoła, Urzęd Nauczycielski Kościoła i jego dokumenty. Przedstawia najważniejsze tematy dotyczące fundamentów teologii, omawia m. in. źródła, metodologię i język teologii oraz zagadnienie teologii w kontekście kulturowym, w tym relację teologii do humanistyki i sztuki. Ostatnią część podręcznika stanowią eseje wprowadzające w podstawowe dyscypliny teologiczne. Podręcznik został przygotowany wyłącznie w wersji elektronicznej w otwartym dostępie. W tekście zamieszczone zostały linki do przywoływanych tekstów naukowych, co pozwala w bardzo prosty sposób poszerzyć zakres przyswajanego materiału w oparciu o inne źródła (zaczerpnięte ze Wstępu).

Więcej informacji na stronie internetowej Wydawnictwa UŚ.

Dostęp do książki elektronicznej