Instytut Sztuk Muzycznych

Serdecznie zapraszamy na koncert „THE CAMEREAL” – 12 czerwca br. o godz. 17:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie.

19.05.2021 - 12:10 aktualizacja 19.05.2021 - 12:10
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński
plakat

Wydarzenie odbędzie się dzięki współpracy zespołów kameralnych Filharmonii Śląskiej (The Feel Harmonic, Kwintet Kameralistów Śląskich) oraz Wydziału Kultury i Promocji Miasta Cieszyn. Ideą wiodącą jest promocja twórczości młodych polskich kompozytorów.

Główni trzej kompozytorzy, którzy zainwestowali swój czas i talent to:

Piotr Pudełko

Karol Pyka

Adrian A. Robak

oraz kilku innych młodych twórców, którzy także swe kompozycje użyczyli, by na koncercie zabrzmiały. Przedsięwzięcie to nosi nazwę „The Camereal”.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć prawykonanie m.in. kompozycji Karola Pyki pt. „W starym dworze” napisaną na kwintet smyczkowy w pojedynczej obsadzie, marimbę i instrumenty perkusyjne. Utwór opowiada o wizycie w starej, opuszczonej śląskiej rezydencji, która jednak kryje w sobie wiele tajemnic i skarbów.

Koncert nawiązuje do cyklu, który zapoczątkował były dyrektor Filharmonii Śląskiej -Mirosław Jacek Błaszczyk- „Karol Stryja im Memoriam”.

The Feel Harmonic – https://www.facebook.com/TheFeelHarmonic/

to grupa wokalistów, której idą jest propagowanie śpiewu a cappella.

Początkowo (od 2015) działała jako Kwintet następnie ( od 2017) poszerzona brzmieniowo przez sekcję rytmiczną ( perkusja i kontrabas).

W repertuarze posiada utwory sakralne ale i z kręgu gospel i swing.

Obecny repertuar zogniskowany jest na piosenkę polską.