Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • English
  • Polish
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

ADAPTACJA

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest pracodawcą, który rozumie potrzeby swoich nowych pracowników. Wiemy, jak ważna jest adaptacja do pracy w nowym miejscu. Środowisko, możliwości, współpracownicy i kultura organizacyjna mogą być wyzwaniem, jeśli brakuje wystarczającej ilości informacji. W związku z tym przygotowaliśmy rozwiązania, dzięki którym osoby nowozatrudniona na naszej uczelni zdobędą wiedzę pozwalającą się łatwiej odnaleźć w nowym miejscu.

Nasz zespół chętnie odpowie na pytania i będzie służyć pomocą, aby pracownicy z zagranicy mogli szybciej stać się częścią uniwersyteckiej społeczności. Na początek proponujemy szkolenie adaptacyjne online odbywające się na platformie MS Teams w języku polskim lub angielskim.

Dział HR udziela także wsparcia w aktywacji skrzynki elektronicznej oraz odpowiada na pytania nowozatrudnionych. Materiały ze szkolenia są udostępniane uczestnikom. Szkolenie adaptacyjne oraz przyjazna atmosfera ułatwia rozpoczęcie nowej pracy.

Zdajemy sobie sprawę, że sam przyjazd do Polski z innego kraju dodatkowo utrudnia adaptację w nowym miejscu. Polska i regionalna kultura oraz zwyczaje i zasady panujące na uniwersytecie są czymś nieznanym i często dezorientującym. Uniwersytet Śląski, który zatrudnia obecnie około 60 pracowników z zagranicy, dostarcza wsparcia również w tym wymiarze. W październiku w ramach projektu „Come2US – profesjonalizacja i centralizacja obsługi pracowników zagranicznych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach”, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland otwarty został Welcome Point dla pracowników zagranicznych. Jest to miejsce, gdzie pracownicy zagraniczni rozpoczynający pracę na Uniwersytecie Śląskim, mogą uzyskać pomoc w zrozumieniu polskiej kultury czy też wsparcie w zgromadzeniu dokumentów potrzebnych w związku z legalizacją pobytu w Polsce oraz innymi sprawami urzędowymi.

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest dobrym miejscem do pracy, a Polska – pięknym i przyjaznym krajem. Jeśli chcieliby Państwo pracować z nami, prosimy o zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy. Jeśli wybrana oferta jest dla Państwa atrakcyjna, zachęcamy do wysłania zgłoszenia i dołączenia do grona pracowników Uniwersytetu Śląskiego.

a group of people
fotografia: Uniwersytet Śląski

NAWA logotype

Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland.

return to top