• Polish

9 LISTOPADA 2022 ROKU

UNIWERSYTET KRAJU SAARY

INFORMACJA

Sojusz Transform4Europe z dumą ogłasza, że ​​konsorcjum, składające się obecnie z 7 uczelni partnerskich, w przyszłości powiększy się: 9 listopada rektorzy naszego konsorcjum oraz rektorzy Universidade Católica Portuguesa (Lizbona, Portugalia), Uniwersytetu Primorska (Koper, Słowenia) i Uniwersytetu im. Jeana Monneta (Saint Etienne, Francja) spotkali się, aby omówić współpracę w ramach sojuszu Transform4Europe.

To powiększenie grona sojuszników jest przejawem dalszego rozwoju naszego wspólnego celu: zmieniania Europy poprzez kształcenie i szkolenie przedsiębiorców wiedzy oraz wspólne pokonywanie współczesnych wyzwań.

Nasi nowi partnerzy nie tylko podzielają nasze europejskie wartości i ambicje, ale także jeszcze bardziej dywersyfikują nasz sojusz pod względem geograficznym i językowym oraz służą swoim doświadczeniem i pomysłami w zakresie przedsiębiorczości opartej na wiedzy na rzecz transformacji cyfrowej, środowiskowej i społecznej.

Ponadto konsorcjum Transform4Europe w ramach udzielania pomocy Ukrainie aktywnie wspiera Państwowy Uniwersytet w Mariupolu. Sojusz dołoży wszelkich starań, aby wesprzeć ten ukraiński uniwersytet, który po ataku sił rosyjskich obecnie działa na uchodźstwie z Kijowa, broniąc w ten sposób europejskich wartości i wolności naukowej.

Do naszych nowych partnerów:

Bem-vindo, Dobrodošli, Bienvenue and Ласкаво просимо!

uczestnicy spotkania
fot. Uniwersytet Kraju Saary