• Polish

T4EU Regional Heritage Workshop

12.08.2024 - 14:32 aktualizacja 12.08.2024 - 15:11
Redakcja: PK

17 i 18 października 2024 roku Uniwersytet Kraju Saary (UniGR-Center for Border Studies) we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach (Śląskie Centrum Badań nad Pamięcią Regionalną i Transgraniczną) oraz Uniwersytetem w Trieście (CRMCS – Centro di Ricerca sulle Migrazioni e la Cooperazione allo Sviluppo) organizują T4EU Regional Heritage Workshop – warsztaty na temat dziedzictwa kulturowego.

Wydarzenie pn. „Pomiędzy kontestacją i proklamacją: dziedzictwo w warunkach konfliktów pogranicza oraz w transgranicznych sojuszach” odbędzie się w ramach Konferencji jubileuszowej: 10 lat studiów pogranicza w Euroregionie Greater Region pt. „Konflikty pogranicza oraz transgraniczne sojusze”, organizowanej przez Center for Border Studies Uniwersytetu Kraju Saary.

Organizatorzy zapraszają ekspertów uczelni partnerskich T4EU do włączenia się w przeprowadzenie konferencji i warsztatów (dwa osobne nabory: warsztaty oraz konferencja jubileuszowa). Można składać propozycje prelekcji panelowych (do 3 referatów) oraz referatów (maks. 20 minut), jak również propozycje przeprowadzenia warsztatów i wystąpień podczas dyskusji „okrągłego stołu”.

W związku z upłynięciem oficjalnego terminu zgłoszeń (4 sierpnia) zainteresowani eksperci są proszeni o przesyłanie streszczeń (300 słów maks.) oraz krótkich informacji biograficznych bezpośrednio na adres Evy Nossem: e.nossem@mx.uni-saarland.de lub borderstudies@uni-saarland.de do 20 sierpnia.

Szczegółowe informacje o warsztatach i konferencji: Załącznik 1 oraz Załącznik 2.

Zdjęcie prezentujące aule w trakcie wykładu. Ludzie przyglądają się z zaciekawieniem prezentującemuPhoto: Wan San Yip| Unsplash