Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
transform4europe
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

T4EU | Dr Agata Stronciwilk z wizytą na Uniwersytecie Sofijskim

13.06.2022 - 10:44 aktualizacja 17.06.2022 - 12:16
Redakcja: MK
Tagi: chair exchange
Dr Agata Stronciwilk prowadzi zajęcia

WARSZTATY I WYKŁADY
DLA STUDENTÓW
UNIWERSYTETU SOFIJSKIEGO

INICJATYWA CHAIR EXCHANGE

dr Agata Stronciwilk | Uniwersytet Śląski w Katowicach

INFORMACJA

„Art after Coal. Rethinking Upper Silesian Industrial Heritage Through Art, Design and Architecture” to tytuł zajęć, które dr Agata Stronciwilk z Wydziału Humanistycznego UŚ prowadziła na Uniwersytecie Sofijskim im. św. Klemensa z Ochrydy w ramach inicjatyw Chair Exchange projektu Transform4Europe. Wykłady i warsztaty dla studentów i studentek tamtejszego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji dotyczyły zagadnień sztuki współczesnej oraz designu wobec przemian terenów poprzemysłowych na Górnym Śląsku. Spotkania odbywały się od 23 do 29 maja 2022 roku.

Elementem projektu była wystawa prac studentów i studentek Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ. Funkcję kuratora pełnił dr hab. Tomasz Kipka, prof. UŚ. Zaangażowane społecznie i ekologicznie plakaty można było obejrzeć w Galerii Alma Mater Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy od 27 maja do 9 czerwca 2022 roku.

Dr Agata Stronciwilk prowadzi zajęcia
Studentka prezentuje efekty pracy grupowej podczas warsztatów | fot. Agata Stronciwilk

Uczestnicy wystawy
Uczestnicy wystawy „Art For Change. Social and Ecological Issues in Poster Art”, której kuratorem był dr hab. Tomasz Kipka, prof. UŚ | fot. Agata Stronciwilk

return to top