• Polish
transform4europe

FESTIWAL KULTURY EUROPEJSKIEJ T4EU

SPOTKAJMY SIĘ W KATOWICACH I CIESZYNIE!

24–28 kwietnia 2023 roku | POLSKA

grafika promująca Festival of European Culture

IDEA

Od 24 do 28 kwietnia 2023 roku odbywał się Festiwal Kultury Europejskiej T4EU. W tym roku organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Śląski w Katowicach. Hasło przewodnie festiwalu to integracja.

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie: us.edu.pl/multimedia/t4eu-w-polsce-za-nami-tydzien-pelen-wrazen.

uczestnicy warsztatów filmowych

Fot. Krzysztof Szlapa

muzycy podczas koncertu galowego

Fot. Tomasz Kiełkowski

warsztaty ceramiczne

Fot. Mateusz Taranowski

zdjęcie pamiątkowe uczestników wycieczki do Koniakowa

Fot. Mateusz Taranowski

AGENDA

W ciągu pięciu dni można było doświadczyć różnych form artystycznej twórczości w ramach bogatego programu warsztatów zorganizowanych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji oraz w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego UŚ, a także odkryć nowe smaki kuchni śląskiej oraz Ziemi Cieszyńskiej. Nie zabrakło również wrażeń muzycznych – oprócz prapremiery hymnu Transform4Europe można było wysłuchać utworów znanych kompozytorów w wykonaniu międzynarodowych zespołów muzycznych partnerów sojuszu. W programie festiwalu znalazła się także wycieczka. W Centrum Pasterskim w Koniakowie goście zobaczyli pokaz wyrobu regionalnych serów oraz dowiedzieli się więcej o kulturze pasterskiej. Zawitali również do Centrum Koronki Koniakowskiej, gdzie kultywuje się ponad stuletnią koronczarską tradycję z Koniakowa. Można było też posłuchać występu kapeli góralskiej „Istebna”.

POBIERZ PROGRAM

(materiał w języku angielskim)

ZAPROSZENIE NA FESTIWAL KULTURY EUROPEJSKIEJ

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY W CIESZYNIE

IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Identyfikację wizualną dla Festiwalu Kultur Europejskich T4EU, organizowanego w 2023 roku przez Uniwersytet Śląski w Katowicach stworzyła prof. Kaja Renkas, a dzięki projektantce Iwonie Pomianowskiej grafika została wprawiona w ruch i powstała animacja.

Przedstawiamy autorki:

Projektantka, plakacistka, artystka działająca w przestrzeniach najnowszych technologii cyfrowych. W swoich pracach nieustannie odkrywa nowe obszary do eksploracji w ostatnim okresie swojej twórczości łączy warsztat tradycyjny z możliwościami jakie daje praca z Augmented Reality. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom uzyskała w obszarze grafiki warsztatowej. Swoją edukację kontynuowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego (obecnie Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji), obecnie pracuje tam na stanowisku profesora.

www.kajarenkas.com

Projektantka, reżyser, psycholog, oraz wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Uniwersytetu Śląskiego na wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji. Członkini ciała doradczego Museum Leuven oraz badaczka łącząca domeny psychologii poznawczej oraz projektowania mediów zarówno na poziomie teoretycznym jak i praktycznym (doktorat w zakresie psychologii ukończony na Trinity College Dublin, oraz tytuł magistra sztuki i projektowania informacji na LUCA School of Arts w Brukseli).