• Polish

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ TERAZ!

4–8 MAJA 2022, LITWA

O WYDARZENIU

młodzi ludzie przed uczelnią wypuszczają kolorowe balony

materiały prasowe | Uniwersytet im. Witolda Wielkiego w Kownie

Festiwal Kultury Europejskiej to długo wyczekiwane przez wszystkich członków sojuszu Transform4Europe wydarzenie, które rozpocznie się 4 maja na litewskim Uniwersytecie im. Witolda Wielkiego w Kownie. Podczas czterech dni festiwalu zaprezentowane zostaną różne formy sztuki, zaplanowano także liczne spotkania poświęcone kulturze i obyczajom międzynarodowym.

Pierwsza edycja festiwalu ma wymiar symboliczny. Wydarzenia odbywać się będą w Kownie, mieście, któremu przyznany został tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Zaproszenie do udziału w tych wyjątkowych spotkaniach adresowane jest do studentów i studentek oraz kadry wszystkich siedmiu uczelni sojuszu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in.: w lekcjach mistrzowskich i warsztatach poświęconych kreatywnemu pisaniu, fotografii, animacji, sztuce teatralnej, tańcowi. Festiwal będzie także znakomitą okazją do wielu spotkań członków wspólnoty naszego uniwersytetu europejskiego.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie: www.us.edu.pl/european-university (materiał w języku angielskim).

Formularz zgłoszeniowy dla studentów i studentek Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dostępny jest na stronie: formularze.us.edu.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wybór uczestników nastąpi na podstawie oceny zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać do 4 kwietnia 2022 roku.

Kontakt dla osób z naszej uczelni: transform4europe@us.edu.pl