• Polish

Open Dual Lecture w Katowicach

25.08.2023 - 09:38 aktualizacja 30.10.2023 - 13:49
Redakcja: OO

13 września 2023 roku odbędzie się wykład pt. „Roboty medyczne szansą dla lekarzy i ich pacjentów” organizowany w ramach cyklu Open Dual Lecture.

Gośćmi wydarzenia będą:

• prof. Zbigniew Nawrat – dyrektor kreatywny w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi, autor i główny konstruktor Robina Heart – robota kardiochirurgicznego;
  • prof. dr Robertas Damaševičius – pracownik naukowy, wykładowca w Katedrze Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.

Podczas wykładu przybliżone zostaną realia pracy w obszarze innowacyjnej medycyny. Osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogły dowiedzieć się także, jak wygląda droga od pomysłu do prototypów i produktów oraz jak przeplata się nauka z biznesem. Zostanie również przedstawiona unikalna perspektywa skrzyżowania dziedziny medycyny innowacyjnej z innymi dyscyplinami, takimi jak psychologia, informatyka i robotyka.

Wykład odbędzie się w RawaInk przy ul. Teatralnej 17a w Katowicach 13 września 2023 roku w godz. 17.00–18.30. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny!

Spotkanie będzie transmitowane online na kanale YouTube.

Wykład jest częścią Entrepreneurship School, która organizowana jest przez Uniwersytet Śląski w Katowicach od 11 do 15 września 2023 roku. Wydarzenie będzie koncentrować się na pracy zespołowej studentów sojuszu, a jej celem będzie zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów w celu synergii kompetencji i umiejętności. Uczestnikami będą studenci Uniwersytetu Kraju Saary, Uniwersytetu w Alicante, Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy, Uniwersytetu w Trieście, Uniwersytetu Witolda Wielkiego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Grupa osób/ A group of people sitting in a room