Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
transform4europe
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Open Dual Lectures w Kownie

05.05.2023 - 14:35 aktualizacja 09.05.2023 - 13:01
Redakcja: PK

Jak miasta mogą zadbać o dobrobyt mieszkańców jednocześnie będąc odpornymi na rozmaite wyzwania? Jak efektywnie dostosowywać modele biznesowe do sfery cyfrowej biorąc przykład z takich firm jak Apple lub Google? Te kwestie zostaną poruszone podczas dwóch wykładów organizowanych przez sojusz Transform4Europe.To doskonała okazja, aby spojrzeć na dany temat z perspektywy nauki i biznesu oraz poznać ciekawe spostrzeżenia.

„Resilient Cities: Connecting Wellbeing, Infrastructure & Cities”

Wykład odbył się 4 maja w Bibliotece Leonidasa Donskisa na Uniwersytecie im. Witolda Wielkiego był transmitowany online. Wykład poprowadzili: prof. Jurga Bučaitė-Vilkė z Wydziału Socjologii VMU oraz dr Ed Carroll – badacz, artysta i pisarz z Dublina. Moderował: Mykolė Lukošienė.

Opis wykładu

W jaki sposób dobrobyt ludzi oraz dostęp do publicznej miejskiej infrastruktury są zintegrowane w miastach, które muszą stać się odporne na zmiany socjodemograficzne i wyzwania ekonomiczne? Lokalne władze, społeczności  i przedsiębiorstwa potrzebują wiedzy, narzędzi oraz wksaźników aby tworzyć „przyjazne” przestrzenie miejskie i skutecznie zapewniać dobrobyt mieszkańcom. Co to oznacza dla różnych grup społecznych miast, takich jak lokalne społeczności, pracujący rodzice, osoby starsze, młodzież i mniejszości? Jakie usługi publiczne mogą otrzymać i jakie są potrzeby mieszkańców miast? Jak połączyć pragmatyzm rozwoju miast i infrastruktury publicznej mając na uwadze dobrobyt mieszkańców? Podczas wykładu swoimi doświadczeniami podzielili się urbaniści i praktycy?

Partnerzy wydarzenia: Kaunas 2022 oraz Kaunas TIC.

Nagranie jest dostępne na kanale YouTube: https://www.youtube.com/@transform4europe646.

„Of digital business models, networks, and gatekeepers – from analogous to digital business models.”

Wykład odbędzie się 25 maja 2023r. o godzinie 17.00 EEST w Centrum Informacji Turystycznej w Kownie i będzie transmitowane online. Wykład poprowadzą: Benedikt Schnellbächer – profesor na Wydziale Nauk Humanistycznych i Biznesu Uniwersytetu Kraju Saary i Tadas Žiemys –absolwent VMU oraz współzałożyciel firmy Dogo App. Moderator: prof. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė, VMU.

Opis wykładu

Niezależnie czy mówimy o Google, Amazonie czy Apple’u, modele biznesowe firm odnoszących sukces coraz częściej charakteryzują się cyfrowym charakterem. Rozmowa przedstawi na bazie przykładów koncepty modelu biznesowego, sieci i gatekeepingu oraz ich zastosowaniu w świecie wirtualnym.

Transmisja: https://www.youtube.com/@transform4europe646.

Resilient Cities: Connecting, wellbeing, infrastructure & citizens

OF digital business models, networks and gatekeepers - from analogous to digital business models

return to top