European Student Assembly (#ESA25) zgromadzi studentów uniwersytetów europejskich po raz czwarty. Uczestnicy przedyskutują i opracują zalecenia dotyczące ośmiu tematów związanych z przyszłością Europy i mających zasadnicze znaczenie dla studentów. Zgromadzenie odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu 26–28 maja 2025 r.
Dlaczego warto wziąć udział?
- ESA stanowi forum wyrażania opinii studentów uniwersytetów europejskich z różnych krajów, środowisk, kierunków i poziomów studiów, zrekrutowanych ze względu na swoje zaangażowanie i motywację;
- wspieranie budowania społeczności studenckiej we wszystkich krajach uniwersytetów europejskich;
- zachęcanie studentów do angażowania się w politykę europejską na szczeblu lokalnym, krajowym i europejskim w celu odnawiania idei demokracji europejskiej.
Kto może się zgłosić?
Zgłoszenia przyjmowane są od 5 listopada 2024 r. do 1 grudnia 2024 r. do godz. 23:59 (CET). Formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenia są otwarte dla studentów wszystkich narodowości, kierunków i poziomów studiów od drugiego roku studiów licencjackich do doktoranckich.
- Aby wziąć udział w konkursie, studenci muszą być zarejestrowani w instytucji szkolnictwa wyższego należącej do jednego z 64 sojuszy uniwersytetów europejskich.
- Studenci, którzy nigdy nie uczestniczyli w ESA, mogą ubiegać się o członkostwo w charakterze uczestnika i/lub koordynatora panelu.
- Studenci, którzy wzięli udział w pierwszej, drugiej lub trzeciej edycji ESA jako uczestnicy, mogą ubiegać się o udział wyłącznie jako koordynatorzy panelu.
- Studenci, którzy uczestniczyli w pierwszej, drugiej lub trzeciej edycji ESA jako koordynatorzy, nie mogą już aplikować.
- Pracownicy naukowi nie mogą brać udziału w pracach, z wyjątkiem doktorantów.
ESA nie pobiera żadnych opłat za uczestnictwo. Organizator zapewnia uczestnikom posiłki oraz zakwaterowanie na trzy noce w schronisku młodzieżowym.
Podróż (oraz zakwaterowanie na dodatkowe noce, jeśli zajdzie taka potrzeba) studentów wybranych przez sojusz T4EU zostanie sfinansowana z budżetu projektu.
fot. Unsplash