• Polish

SOJUSZ TRANSFORM4EUROPE ZYSKUJE DWÓCH NOWYCH PARTNERÓW
ORAZ WYRAŻA SWOJĄ SOLIDARNOŚĆ Z UKRAINĄ

INFORMACJA

Sojusz Transform4Europe, składający się obecnie z 7 uniwersytetów partnerskich, z dumą ogłasza, że konsorcjum powiększy się w przyszłości o dwie uczelnie. Podczas uroczystych obchodów Dnia Europy, 9 maja 2022 roku, przedstawiciele władz Universidade Católica Portuguesa (Lizbona, Portugalia) oraz University of Primorska (Koper, Słowenia) podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Rozszerzenie to jest kolejnym krokiem do osiągnięcia wspólnego celu: przekształcania Europy poprzez kształcenie przedsiębiorców wiedzy oraz pokonywanie wyzwań, z jakimi obecnie się mierzymy.

Nasi nowi partnerzy nie tylko podzielają wyznawane przez nas europejskie wartości i ambicje, ale także geograficznie i językowo jeszcze bardziej zróżnicują nasz sojusz i wniosą swoje doświadczenie oraz pomysły w zakresie przedsiębiorczości wiedzy na rzecz transformacji cyfrowej, środowiskowej i społecznej.

Jednocześnie chcemy podkreślić silne wsparcie sojuszu Transform4Europe dla Ukrainy, przyjmując Mariupol State University jako partnera stowarzyszonego konsorcjum. Sojusz zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wesprzeć ukraiński uniwersytet, który został poddany ciężkiemu ostrzałowi ze strony Rosji i obecnie działa na uchodźstwie w Kijowie, broniąc w ten sposób europejskich wartości i wolności naukowej.

Do naszych nowych parnterów:
Bem-vindo, Dobrodošli, and Ласкаво просимо!