• Polish
transform4europe

T4EU | Open Dual Lecture pt. „Wood pellets – the future of the energy market?” w Katowicach

09.12.2022 - 18:06 aktualizacja 14.12.2022 - 12:48
Redakcja: MK
A wood

OPEN DUAL LECTURE W KATOWICACH

14 GRUDNIA 2022 ROKU

UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH

ZAPROSZENIE

„Wood pellets – the future of the energy market” to tytuł wykładu organizowanego w Katowicach w ramach cyklu Open Dual Lecture Transform4Europe.

Gośćmi wydarzenia będą:

• dr inż. Agnieszka Drobniak – pracownik naukowy z obszaru nauki o Ziemi i środowisku, Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • Lyubomir Kostov – absolwent chemii, współpracujący z firmą Veolia Energy Varna, Bułgaria.

Dr inż. Agnieszka Drobniak w swojej prezentacji opowie o historii wykorzystywania pelletu drzewnego jako źródła energii, problemach dotyczących jakości paliw pelletowych oraz zaletach i wadach wykorzystania biomasy do celów energetycznych.

Ze strony przedsiębiorcy swoją perspektywę pokaże Lyubomir Kostov z Veolia Energy Varna, który opowie o przyszłości i wykorzystaniu biomasy w Bułgarii. Odpowie na pytania: jak zmienia się nastawienie do rynku biomasy w Bułgarii zarówno w ujęciu elektrowni, jak i indywidualnych gospodarstw domowych oraz czy współpraca z nauką w tym obszarze jest dobrym kierunkiem rozwoju.

W roli moderatora wystąpi dr hab. Iwona Jelonek, prof. UŚ z Wydziału Nauk Przyrodniczych, dyrektor Centre for Biomass Energy Research and Education.

Wykład odbędzie się w RawaInk przy ul. Teatralnej 17a w Katowicach 14 grudnia 2022 roku w godz. od 17.00 do 18.30.

Na spotkanie nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny!

Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać w serwisie YouTube na kanale T4EU.