• Polish

T4EU | Pierwszy Science Slam w ramach Transform4Europe

10.07.2023 - 15:54 aktualizacja 11.07.2023 - 12:27
Redakcja: MK

Transform4Europe poszukuje studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich z uniwersytetów sojuszu T4EU, którzy chcieliby wziąć udział w inicjatywie Science Slam. Wszystkie tematy są mile widziane – od nauk ścisłych po humanistyczne!

Science Slam to wyjątkowy format komunikacji naukowej, w ramach którego badacze prezentują swoje prace w lekkiej formie, w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Każdy uczestnik ma 10 minut na zaprezentowanie własnych badań, używając dowolnych rekwizytów i pomocy wizualnych. Celem Science Slam jest uczynienie nauki przystępną i angażującą szerszą publiczność, wspieranie dialogu między naukowcami i społeczeństwem oraz pokazanie różnorodności tematów badawczych i metod we wszystkich dziedzinach nauki.

Science Slam odbędzie się 4 października 2023 roku podczas spotkania T4EU Strategic Assembly na Uniwersytecie Kraju Saary w Saarbrücken w Niemczech.

Osoby z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zainteresowane udziałem w inicjatywie, powinny przesłać swoje dane na adres e-mail: transform4europe@uni-saarland.de do wiadomości lokalnego kierownika projektu.

Dane, które należy podać:

• imię i nazwisko,
  • uczelnia,
  • rok studiów (w przypadku nauczycieli akademickich: stopień naukowy),
  • kierunek studiów/badań,
  • a także krótki roboczy tytuł swojego wystąpienia.

Termin rejestracji upływa 31 lipca 2023 roku. Wystąpienia w ramach Science Slam powinny być przygotowane w języku angielskim.

Science slam