• Polish

T4EU | Stażyści z Ukrainy na Uniwersytecie Śląskim

14.04.2023 - 15:21 aktualizacja 29.01.2024 - 12:23
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski będzie gościł przez dwa miesiące dwoje pracowników administracyjnych Państwowego Uniwersytetu w Mariupolu na Ukrainie. Svitlana Frolkina i Vadym Yali odbędą staż administracyjny w Dziale Współpracy z Zagranicą oraz w innych działach administracji centralnej UŚ. Zapoznają się m.in. z funkcjonowaniem DWZ w zakresie Biura projektu T4EU, organizacji wymiany międzynarodowej studentów oraz rekrutacji cudzoziemców.

Przyjazd stażystów odbywa się w ramach projektu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Solidarni z Ukrainą – Uniwersytety Europejskie”. Jest to projekt komplementarny do działań podejmowanych przez uczelnię w ramach sojuszu Transform4Europe i ma na celu wsparcie Państwowego Uniwersytetu w Mariupolu oraz włączenie go w działania międzynarodowe podejmowane przez uczelnie partnerskie sojuszu.

Svitlana Frolkina i Vadym Yali

Svitlana Frolkina i Vadym Yali | fot. Małgorzata Dymowska