TRANSFORM4EUROPE WEEK
SPOTKAJMY SIĘ NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM W KATOWICACH!
24–28 kwietnia 2023 roku | POLSKA
IDEA
Od 24 do 28 kwietnia 2023 roku trwała II edycja T4EU Week na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia była sprawiedliwa transformacja. W ramach wydarzenia chcieliśmy skupić się na różnych aspektach zmian, jakie czekają regiony poprzemysłowe. Bez wątpienia do najważniejszych należą wyzwania związane z ochroną środowiska i gwałtownymi zmianami klimatycznymi.
PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ
Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć na stronie: us.edu.pl/multimedia/t4eu-w-polsce-za-nami-tydzien-pelen-wrazen.
Fot. Matylda Klos
Fot. Matylda Klos
Fot. Tomasz Kiełkowski
Fot. Katarzyna Stołpiec
AGENDA
Debaty, warsztaty, wspólne projekty badawcze, a także możliwość poznania regionu i integracja – tego mogli doświadczyć uczestnicy T4EU Week w Katowicach. W ramach wydarzenia zaplanowano cykl pięciodniowych aktywności dla studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich i pracowników administracji wszystkich uczelni partnerskich sojuszu Transform4Europe. Można było wziąć udział także w cyklu Language for Lunch prowadzonym przez lektorów ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz wykładowców i studentów międzynarodowych studiów polskich.
(materiał w języku angielskim)
TRANSFORM4EUROPE WEEK – 4 PROGRAMY
W ramach programu dydaktycznego studenci mieli do wyboru pięć modułów oferowanych przez UŚ (20 godzin dydaktycznych). Warunkiem uzyskania 3 punktów ECTS za jego realizację była również obecność na wykładzie wprowadzającym oraz uczestnictwo w module „Languages for lunch”.
Moduły do wyboru:
- „Challenges and choices of the Anthropocene epoch”
- „Found in translation: how to understand cultures (and nature)”
- „Negotiate your way in life and business”
- „Metaversum and law”
- „Gender equality in the society”
Program skierowany do pracowników administracyjnych zaplanowano na trzy dni: 25, 26, 27 kwietnia. Uczestnicy wysłuchali wykładu „Erasmus+ Capacity Build for Higher Education (CBHE) projects – application and implementation”, który wygłosiły Noelia López del Castillo i Olga Bloshchinska z Uniwersytetu w Alicante.
Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń w nauczaniu i prowadzeniu badań naukowych w zakresie prawa i dziedzin pokrewnych, takich jak administracja, przedsiębiorczość, biznes. Chcieliśmy również stworzyć możliwość poznania potencjalnych obszarów współpracy.
Program skierowany był do przedstawicieli wydziałów/instytutów prawa – w szczególności koordynatorów umiędzynarodowienia, wymiany Erasmus, współpracy zewnętrznej i dydaktyki, ale także do wszystkich pracowników naukowych zainteresowanych wzajemną współpracą i networkingiem.
KONTAKT