• Polish
transform4europe

Transform4Europe Chair Exchange | lista osób, które poprowadzą zajęcia w uczelniach sojuszu

15.02.2022 - 15:24 aktualizacja 15.02.2022 - 16:44
Redakcja: MK
Tagi: mobilność, transform4europe chair exchange
Transform4Europe Chair Exchange

TRANSFORM4EUROPE
CHAIR EXCHANGE

WYNIKI NABORU

SEMESTR LETNI 2021/2022

INFORMACJA

Dobiegł końca nabór do pierwszej edycji konkursu Transform4Europe Chair Exchange. Z uwagi na duże zainteresowanie oraz doskonałe wnioski, wspólny Komitet Selekcyjny podjął decyzję, aby przyjąć wszystkich, którzy spełniali wymogi programu.

Poniżej znajduje się lista uczestników programu przyjętych na poszczególne uniwersytety.

LISTA UCZESTNIKÓW

Uniwersytet Kraju Saary (Niemcy):

• dr hab. Zbigniew Feliszewski, prof. UŚ; Uniwersytet Śląski.
    Obszar priorytetowy sojuszu Transform4Europe: transformacja społeczna, budowanie społeczeństwa oraz inkluzja;
  • Prof. Dr. Kalin Kalinov; Uniwersytet Sofijski im. św. Klemensa z Ochrydy.
    Obszar priorytetowy sojuszu Transform4Europe: transformacja cyfrowa i inteligentne regiony.

Uniwersytet w Alicante (Hiszpania):

• dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ; Uniwersytet Śląski.
    Obszar priorytetowy sojuszu Transform4Europe: transformacja cyfrowa i inteligentne regiony;

Uniwersytet Śląski w Katowicach (Polska):

• Prof. Dr. Milena Dobreva; Uniwersytet Sofijski im. św. Klemensa z Ochrydy.
  • Prof. Dr. Habil. Šarūnas Liekis; Uniwersytet Witolda Wielkiego.
  • Assoc. Prof. Dr. Genovaite Liobikiene; Uniwersytet Witolda Wielkiego.
    Obszar priorytetowy sojuszu Transform4Europe: transformacja środowiskowa oraz zrównoważony rozwój.

Uniwersytet Sofijski im. św. Klemensa z Ochrydy (Bułgaria)

• Assoc. Prof. Dr. Giovanni Bacaro; Uniwersytet w Trieście.
    Obszar priorytetowy sojuszu Transform4Europe: transformacja środowiskowa oraz zrównoważony rozwój;
  • dr hab. Edyta Widawska, prof. UŚ; Uniwersytet Śląski.
  • Prof. Dr. Hilkka Hiiop; Estońska Akademia Sztuki.
  • Assoc. Prof. Dr. Riin Alatalu, Estońska Akademia Sztuki.
  • dr Sylwia Szostak; Uniwersytet Śląski.
  • dr Agata Stronciwilk; Uniwersytet Śląski.
    Obszar priorytetowy sojuszu Transform4Europe: transformacja społeczna, budowanie społeczeństwa oraz inkluzja.

Uniwersytet w Trieście (Włochy)

• dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska, prof. UŚ; Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Uniwersytet Witolda Wielkiego w Kownie (Litwa)

• dr hab. Robert Rajczyk, adiunkt na Uniwersytecie Śląskim.

Inicjatywa Transform4Europe Chair Exchange służy do zacieśniania współpracy między młodymi naukowcami. W związku z tym, Gytis Dovydaitis, doktorant oraz wykładowca z Wydziału Sztuki Współczesnej na Uniwersytecie Witolda Wielkiego został przyjęty na Estońską Akademię Sztuki na semestr letni 2022, gdzie będzie wykładał oraz pracował nad swoim projektem doktorskim. Wymiana ta ma się przerodzić w inicjatywę Transform4Europe Junior Chair.

Transform4Europe Chair Exchange