• Polish
transform4europe

Uniwersytet Śląski w Katowicach otrzymał honorowy tytuł Ambasadora Uniwersytetu w Mariupolu

11.12.2023 - 11:48 aktualizacja 30.01.2024 - 15:31
Redakcja: OO

Uniwersytet Śląski w Katowicach objął pomocą (dzięki wsparciu programu NAWA – Solidarni z Ukrainą) Państwowy Uniwersytet w Mariupolu. Partnera stowarzyszonego z sojuszem uniwersytetu europejskiego Transform4Europe.

Pomoc udzielona ukraińskiej uczelni spotkała się z ogromną wdzięcznością. Decyzją Rady Naukowej Państwowego Uniwersytetu w Mariupolu Uniwersytet Śląski w Katowicach jako instytucja otrzymał honorowy tytuł jego Ambasadora.
Ten sam tytuł został także przyznany indywidualnie Panu Prorektorowi ds. współpracy międzynarodowej i krajowej, prof. dr hab. Tomaszowi Pietrzykowskiemu oraz Koordynator projektu uniwersytetu europejskiego Transform4Europe, dr hab. Małgorzacie Myśliwiec, prof. UŚ.

Wręczenia odznaczeń dokonał osobiście Jego Magnificencja Rektor Państwowego Uniwersytetu w Mariupolu, prof. Mykoła Trofymienko, który odwiedził Katowice w związku z uroczystościami inaugurującymi obchody Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Zdjęcie przedstawia rektora uniwerystetu Mariupola na scenie ŚFN wraz z prorektorem prof. dr hab. Tomaszem Pietrzykowskim fot. Tomasz Nawrat